Rečníci
Ivan Mikloš
ekonomický expert, bývalý minister financií Slovenskej republiky
Ivan Mikloš bol podpredsedom vlády a ministrom financií Slovenskej republiky v rokoch 2002-2006 a 2010-2012. V prvej vláde Mikuláša Dzurindu, počas rokov 1998-2002, zastával post podpredsedu vlády pre ekonomiku. V roku 1991 sa stal ministrom privatizácie (1991-1992). Následne v roku 1992 spoluzaložil a do roku 1998 viedol ekonomický think-tank MESA10. V období rokov 2006-2010 a 2012-2016 bol poslancom Národnej rady Slovenskej republiky. V roku 2014 bol opätovne zvolený do funkcie prezidenta think-tanku MESA10 a stal sa členom zboru medzinárodných poradcov Národnej reformnej rady Ukrajiny a platformy VoxUkraine. Počas rokov 2015-2016 zastával pozíciu hlavného poradcu ukrajinskej ministerky financií a bol zároveň poradcom ukrajinského ministra hospodárstva. Od apríla 2016 do augusta 2019 pôsobil vo funkcii hlavného ekonomického poradcu ukrajinského premiéra. Po zmene vlády bol od novembra 2019 do marca 2020 vo funkcii ekonomického poradcu novozvoleného ukrajinského premiéra. V rokoch 2016-2020 viedol strategickú skupinu na podporu reforiem na Ukrajine (SAGSUR). Je tiež spoluzakladateľom ukrajinského ekonomického think-tanku Centre for Economic Strategy. V rokoch 2021-2022 pôsobil aj ako poradca moldavskej premiérky. V marci 2022 sa stal poradcom prezidentky Slovenskej republiky v oblasti ekonomickej politiky.
Ivan Mikloš bol jednou z vedúcich osobností ekonomickej transformácie na Slovensku. Počas jeho pôsobenia vo vládach Mikuláša Dzurindu v rokoch 1998-2002 a 2002-2006 Slovensko zaznamenalo viacero medzinárodných úspechov, medzi ktoré sa radí najmä vstup do OECD (2000), NATO (2004) a Európskej únie (2004). Bol hlavným architektom reforiem, vďaka ktorým bolo Slovensko v roku 2004 Svetovou bankou označené za najreformnejšiu krajinu na svete. Podľa ankety časopisu Euromoney bol v roku 2004 ocenený ako „Najlepší minister financií“. Je držiteľom mnohých domácich aj medzinárodných ocenení a autorom množstva odborných publikácií, článkov a blogov.
Michael G. Jacobides
Sir Donald Gordon Profesor stratégie, podnikania a inovácií, London Business School a vedúci poradca, Evolution Ltd
Michael G Jacobides, profesor podnikania a inovácií Sir Donald Gordon a profesor stratégie na London Business School, je zaradený do rebríčka Thinkers50, 50 najlepších manažérov na svete. Akademický poradca Hendersonovho inštitútu BCG a hlavný poradca spoločnosti Evolution Ltd radí začínajúcim firmám, ako aj firmám Fortune500. Jeho výskum v oblasti transformácie priemyslu, hodnotovej migrácie a podnikateľských ekosystémov získal ocenenia od Sloan Foundation, StrategieForum a CMR. Je spoluautorom Bielej knihy WEF o digitálnych platformách a ekosystémoch a členom WEF AI Governance Alliance, bol členom Rady pre globálnu agendu a prezentoval v Davose. Pracoval na politike ako Visiting Scholar v New York Fed, člen skupín na vysokej úrovni pre EÚ a Industry Parliament Trust vo Veľkej Británii a pôsobí ako hlavný poradca pre digitálnu ekonomiku (pro bono) v Helénskej komisii pre hospodársku súťaž. Je častým hlavným rečníkom na podujatiach od TEDx po Global Drucker Forum, pracuje na myšlienkovom vodcovstve s konzultantmi ako McKinsey, IDEO, Accenture, PwC, Deloitte, Keystone a ECSi a na stratégii s korporáciami ako SAP, MAF, Haier, Huawei. , Spotify, Philips, Globe Telecom, MasMovil, Vodafone, Nokia, Enel, Santander, Helvetia, Zurich, CS, BaltCap, Airbus, DeBeers, Lavazza, Burberry, Mowi, MerckSerono, SpringStudio a NHS. Navštívil Harvard, NYU, Cambridge, Imperial, Bocconi a Wharton, kde po štúdiách v Aténach, Cambridge a Stanforde získal doktorát. Jeho práce sa objavujú v popredných akademických časopisoch vrátane ICC, kde je spoluredaktorom, ako aj v HBR a FT. Je strategickým poradcom (pro bono) ELLET, kľúčovej gréckej mimovládnej organizácie pre ochranu životného prostredia a kultúry.
Wolfram Kirchert
predseda predstavenstva a člen predstavenstva pre technickú oblasť, Volkswagen Slovakia
Wolfram Kirchert je vyštudovaný diplomovaný inžinier a diplomovaný inžinier ekonómie, 25 rokov pôsobil v značke Porsche. Disponuje rozsiahlymi odbornými skúsenosťami v oblasti produkcie a projektového manažmentu, pričom pracoval v rôznych riadiacich funkciách, okrem iného od roku 2002 ako vedúci riadenia externej zákazkovej výroby, od roku 2003 ako projektový vedúci výroby produktovej rady Boxster/Cayman a od roku 2012 ako vedúci plánovania projektov vozidiel a štruktúry závodu. Od roku 2018 zodpovedal ako vedúci plánovania výroby za produktové a procesné plánovanie naprieč všetkými závodmi a produktovými radmi značky Porsche. V septembri 2023 nastúpil ako predseda predstavenstva a člen predstavenstva pre technickú oblasť do spoločnosti Volkswagen Slovakia.
Alexander Matušek
prezident, Zväz automobilového priemyslu Slovenskej republiky
Vedie vo Volkswagen Slovakia, a.s. oddelenie Vonkajšie vzťahy/ životné prostredie/sociálne služby. V minulosti vo Volkswagen Slovakia zodpovedal za riadenie celej logistiky a pôsobil tiež vo viacerých riadiacich funkciách v rámci koncernu Volkswagen v Portugalsku a USA. Od roku 2018 zastáva počas druhého volebného obdobia funkciu prezidenta Zväzu automobilového priemyslu Slovenskej republiky. V roku 2018 bol zvolený za viceprezidenta Asociácie priemyselných zväzov a dopravy.
Ivan Hodáč
Moderátor, zakladateľ Aspen Institute Central Europe, bývalý generálny sekretár ACEA
Ivan Hodač is a Founder and President of the Aspen Institute Prague. He was Secretary-General of the European Automobile Manufacturers’ Association (ACEA) from 2001 until October 2013. He is the Chairman of the Board at cabinet DN. The Financial Times listed him among the most influential personalities in Brussels politics. Before joining ACEA, he was Senior Vice-President and Head of the Time Warner Corporate office for Europe. Previously he was Secretary-General of the trade organization IFMA/IMACE, Senior Economist at Didier & Associates, and Assistant Professor at the College of Europe, Bruges. He was born in Prague, where he studied mechanical engineering. He completed his education in economics and political science at the University of Copenhagen and the College of Europe in Bruges (European studies).
Ivan Štefanec
poslanec Európskeho parlamentu
Ivan Štefanec je od roku 2014 poslancom Európskeho parlamentu, kde je stále aktívnym členom Výboru pre vnútorný trh a ochranu spotrebiteľa (IMCO). Je stálym členom Delegácie pre vzťahy s Japonskom a tiež náhradníkom vo Výbore pre priemysel, výskum a energetiku (ITRE) a v Delegácii EÚ – Ukrajina. Ako predseda združenia SME Europe sa zameriava na malé a stredné podniky, zamestnanosť, podnikanie a (digitálny) jednotný trh. Pred vstupom do politiky pôsobil v spoločnosti Coca-Cola Beverages Slovakia, najskôr ako finančný riaditeľ a potom ako výkonný riaditeľ. Neskôr sa stal riaditeľom európskej integrácie pre Coca-Cola HBC vo Viedni. Ako prvý Slovák získal ocenenie Dale Carnegie Leadership Award, ktoré je považované za najvýznamnejšie ocenenie v oblasti manažmentu.
Peter Zhou
zakladateľ TCC KOLs, výkonný podpredseda CEIBS Alumni Auto Association (CAAA)
Dr. Zhou sa môže pochváliť 23-ročnými skúsenosťami v oblasti digitálnej servitizácie a medziodvetvových inovácií v rámci automobilového priemyslu. Založil Telematics@China Community (TCC) a Tencent Mobility Academy. Vytvoril pokročilú digitálnu inováciu založenú na dôvere medzi organizáciami vytvorením komunity praxe, ktorá zdieľala digitálne znalosti a budovala ekosystémy digitálnych platforiem. Ako zakladajúci poradca projektov facilitoval strategický spoločný podnik medzi SAIC Motor a Alibaba Group, čo viedlo k založeniu „unicorn“ spoločnosti Banma len za tri roky a k významnému úspechu pre prvú generáciu softvérovo definovaného vozidla (SDV) v Číne. Dr. Zhou zastával niekoľko prestížnych pozícií, vrátane viceprezidenta v Alibaba AutoNavi, senior viceprezidenta v Banma, dekana Tencent Mobility Academy a vedúceho výskumníka v Tencent Research Institute. Dr. Zhou zastával niekoľko prestížnych pozícií, vrátane viceprezidenta v Alibaba AutoNavi, senior viceprezidenta v Banma, dekana Tencent Mobility Academy a senior výskumného pracovníka v Tencent Research Institute.
Ako programový spoluriaditeľ spolupracoval s China Europe International Business School (CEIBS) na spustení spoločného programu CEIBS-Tencent pre automobilový priemysel. Po úspešnom absolvovaní dvoch sedení sa plánuje tretie. Dr. Zhou okrem ponuky školiacich programov pre automobilových manažérov poskytuje konzultačné služby Telematcs a SDV výrobcom OEM, ako sú General Motors, Volkswagen, Toyota, Nissan, SAIC Motor, Hyundai Kia, SAIC Group a Great Wall Motor.
Dr. Zhou, absolvent Katedry aplikovanej chémie na Shanghai Jiao Tong University so znalosťou japončiny z Keio University, je tiež držiteľom MBA a certifikácie Chief Marketing Officer (CMO) od CEIBS. Doktorát z Business Administration (DBA) získal na EMLYON Business School vo Francúzsku. Jeho výskum sa venuje riešeniu organizačných dysfunkcií v digitálnej transformácii automobilového priemyslu a skúmaniu, ako môžu komunity praxe (CoP) podporovať organizačné zmeny potrebné pre SDV.
Takahiro Fujimoto
expert na automotive a manažment, profesor, Waseda University, emeritný profesor, Tokyo University
Martin Hrdlička
Vedúci vývoja podvozku a agregátu, ŠKODA Auto
Vedúci podvozku a vývoja hnacieho ústrojenstva v spoločnosti ŠKODA AUTO absolvoval Fakultu strojárstva ČVUT v roku 1992. V roku 2002 získal titul MBA z Pfeifferskej univerzity v Severnej Karolíne a v roku 2006 získal doktorát z Ostravy Technická univerzita
Pracovné skúsenosti:
1992 Mercedes Benz AG, Stuttgart – Výskum / Vývoj úžitkových vozidiel, nákladných automobilov
1993 – 1995 Škoda automobilová a.s.
Design Engineer – špecialista na systémy kontroly trakcie
1995 – 1996 VW AG, Wolfsburg
Špecialista na vývoj podvozkov
Od roku 1996 ŠKODA AUTO a.s., Technický vývoj, oddelenie Vývoj podvozku a agregátu. Od roku 2007 vedúci oddelenia Vývoju podvozku a agregátu.
• Člen Vedeckej rady fakulty strojníckej ČVUT v Prahe
• Čestný člen Komisie štátnych záverečných skúšok (SZZ) ČVUT v Prahe
• Člen Vedeckej rady Výskumného centra Nové technológie ZČU v Plzni
• Člen Odborovej rady Doktorandského študijného odboru Stavba výrobných strojov a zariadení na FS VŠB-TU Ostrava
• Člen Rady bakalárskeho študijného programu Priemyselný manažment Škoda Auto Vysoká škola
• Člen Rady magisterského študijného programu Priemyselný manažment Škoda Auto Vysoká škola
• Člen Akademickej rady Škoda Auto Vysoká škola
• Člen Českej automobilovej spoločnosti
• Člen Hodnotiacej komisie Národný akreditačný úrad pre vysoké školstvo
• Člen Komisie pre problematiku klímy Ministerstva pre vedu, výskum a inovácie
• Člen Rady pre výskum, vývoj a inovácie Ministerstva pre vedu, výskum a inovácie
• Člen Vedeckej rady projektu zdieľaných činností Národné centrum pre informačnú podporu výskumu, vývoja a inovácií
Martin Morháč
zakladateľ, Združenie inteligentného priemyslu – Industry4UM
Absolvent Strojníckej fakulty STU v Bratislave. Celý svoj profesionálny život venuje digitalizácii a automatizácii v priemysle. Svoju kariéru začal na Strojníckej fakulte SVŠT, zaoberal sa automatizáciou predvýrobných fáz pre koncern ZTS. V roku 1991 spoluzakladal spoločnosť SOVA, dnes známej pod názvom SOVA Digital. Šesť rokov viedol komisiu pre výskum, vývoj a inovácie pri Zväze automobilového priemyslu SR. Bol členom Rady vlády pre vedu, techniku a inovácie. Je jedným z iniciátorov a lídrov Združenia inteligentného priemyslu – Industry4UM.
Martin Jančo
riaditeľ, M2M Solutions
Založil a riadi slovenskú technologickú firmu M2M Solutions zameranú na podporu riadenia dodávateľského reťazca, logistiky a výrobných procesov. V súčasnosti sa venuje najmä vývoju nových produktov a inováciám v oblasti mobility a výroby. Zároveň spolupracuje na mnohých aktivitách, ktoré prispievajú k riešeniu výziev v oblasti výskumu a vývoja.
Za významný prínos pri budovaní ekosystému inteligentného priemyslu vrátane oblasti inteligentnej mobility a vesmírneho sektora získal v roku 2021 ocenenie v kategórii Osobnosť vedy a techniky.
Michaela Hletková Ploszeková
Predseda komisie environmentálnej legislatívy, Zväz automobilového priemyslu SR
Vo Volkswagen Slovakia, a.s. vedie oddelenie Životného prostredia. Viac ako 16 rokov sa venuje aplikácii tém ochrany životného prostredia pri výrobe automobilov – implementácii požiadaviek legislatívy a environmentálnych manažérskych systémov do výrobných procesov, návrhu a nasadeniu environmentálnej stratégie či prípravy konceptov a plánov na znižovanie vplyvov na životné prostredie pre environmentálne a energeticky náročné technológie. Ako predseda Komisie environmentálnej legislatívy Zväzu automobilového priemyslu Slovenskej republiky pripravuje stanoviská a návrhy pre pripomienkovanie environmentálnej legislatívy SR a EÚ. Od roku 2021 pôsobí aktívne ako člen Rady vlády pre Zelenú európsku dohodu SR za Asociáciu priemyselných zväzov a dopravy. Vyštudovala Ochranu životného prostredia/geochémiu na Prírodovedeckej fakulte Univerzite Komenského v Bratislave, neskôr profesionálny MBA program „Automotive Industry“ Technickej univerzity Viedeň a Slovenskej Technickej Univerzity v Bratislave.
Guillermo Mancholas
výkonný riaditeľ, JLR Slovakia
Rudolf Ivan
zakladateľ Roriginal
Pracoval v rôznych oblastiach hlavne ako manažér a líder – R&D, IE, Predaj, Kvalita. Pracovné skúsenosti v rámci EU. Počas posledných 10 rokov vybudoval (spolu s teamom) jedno z najväčších a najviac kompetentných R&D oddelení na Slovensku, vytvorením viac ako 200 pracovných miest, niekoľko 1000 m2 budov naplnených top technológiami, finálne so zodpovednosťou za „vlastných“ zákazníkov a základný vývoj (systémový vývoj, mechanika a SW). Fascinovaný ľuďmi, ako ľudská bytosť „pracuje“, ako fungujú vzťahy. Študoval zážitkovú pedagogiku, NLP neurolingvistické programovanie, tvorbu osobnostného profilu, aby mohol pri svojej práci pokryť všetky úrovne klientovho alebo teamového rozvoja. Založil spoločnosť Roriginal. Vytvoril vlastnú komplexnú metodiku „work-life“ balance, ktorá začína vnútorným šťastím, zdravím a silou, zobudením odolnosti voči externým faktorom, ktoré by mohli spustiť silné emócie, strach, stres alebo obmedzujúce presvedčenia. Začiatkom 2022 odchádza z korporátneho života a plne sa venuje už len rozvojom ľudí a teamov, ktoré chcú! Pomáha rozvíjať klientove silné stránky na maximum, aby dosahoval všetko čo chce vo svojom živote. S jedným cieľom tejto misie: MASTER YOUR LIFE NOW!
Roman Kraľovanský
Vedúci skupiny Výroba, Kia Slovakia
Roman Kraľovanský začal svoju kariéru v Kia Slovakia na jar v roku 2005, keď začal pracovať na sekcii údržby na lisovni, neskôr pôsobil ako vedúci údržby pre sekcie lisovňa, zvarovňa a motoráreň až do roku 2009. Od roku 2010 bol menovaný za vedúceho oddelenia karosáreň, kde zodpovedal za výrobu karosérií vozidiel. Neskôr viedol počas piatich rokov finálnu montáž automobilov. V októbri 2017 bol menovaný do pozície vedúceho výrobnej subdivízie, pričom zodpovedal za kompletnú výrobu vozidiel od lisovania, cez ich zváranie, lakovanie vrátane montáže, k čomu v apríli 2022 pribudla aj výroba motorov. Od 1. septembra 2022 bol vymenovaný do funkcie vedúceho skupiny výroba vrátane oddelenia údržba.
Lenka Bartoňová
Director Global Location Services & Incentives, EMEIA Tax Center, EY
Lenka je riaditeľkou viedenskej kancelárie EY a do EY nastúpila v roku 2021. Pôsobila ako vedúca štátnej pomoci v inej spoločnosti z Big Four, je bývalou riaditeľkou odboru strategických investícií na Ministerstve hospodárstva SR a bývalou vedúcou oddelenia riadenia investičných projektov v SARIO. Lenka počas svojej kariéry získala praktické skúsenosti z práce v Európskej komisii a OECD. Má viac ako 20-ročné skúsenosti v oblasti práva štátnej pomoci, priamych zahraničných investícií, štruktúrovania cezhraničných investícií, pomoci na výskum, vývoj a inovácie a riadenia štátnej pomoci s viac ako 30 úspešnými projektmi z oblasti regionálnej investičnej pomoci. Lenka má hlboké znalosti o notifikačných postupoch Európskej komisie, ktoré zabezpečujú notifikáciu štátnej pomoci na projekty.
Je oficiálnou poradkyňou pre štátnu pomoc viacerých verejných inštitúcií a profesijných zväzov v Slovenskej republike a stálou rečníčkou na Fóre priamych zahraničných politík a na Joint Vienna Institute.
Tomáš Havlík
profesor, špecialista materiálovej recyklácie odpadov
Dlhoročný vedúci Katedry neželezných kovov a spracovania odpadov a riaditeľ Ústavu recyklačných technológií Fakulty materiálov, metalurgie a recyklácie Technickej univerzity v Košiciach. Zodpovedný riešiteľ viacerých európskych a národných projektov z oblasti materiálovej recyklácie odpadov. Člen združenia UNIVNET a riešiteľ problematiky materiálovej recyklácie trakčných akumulátorov z elektromobility. V súčasnosti na dôchodku.
Ján Klimko
vedúci výskumu a vývoja, Schaeffler Kysuce
Ján Klimko je vedúcim oddelenia výskumu a vývoja spoločnosti Schaeffler Kysuce, kde pracuje už viac ako 15 rokov. Počas svojej manažérskej kariéry stál za najdôležitejšími strategickými projektmi v oblasti R&D na Kysuciach: riadenie kompletnej lokálnej vývojovej kompetencie pre špecializované ložiská kolies, spustenie nových mechatronických produktov, napríklad aktívnych stabilizátorov pohonu, ako aj iných projektov v oblasti elektromobility.
Je absolventom Strojníckej fakulty Žilinskej univerzity v odbore aplikovaná mechanika. Aktívne propaguje štúdium technických odborov a podporuje prepojenie teórie a praxe aj v programe Young R&D Engineer, ktorý v Schaeffler Kysuce úspešne rozbehli.
Juraj Lenďák
Tax Manager, EY
Manažérom na daňovom oddelení EY, kde pracuje už 10 rokov. Venuje sa primárne investičnej pomoci a transferovému oceňovaniu. Pomáhal s viacerými úspešnými projektami získania a udržania investičnej pomoci pre svojich klientov.
Zoltán Gyurász
odborný asistent, Právnická fakulta, Univerzita Komenského v Bratislave
Zoltán Gyurász je absolventom Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Od roku 2022 pôsobí ako odborný asistent na Ústave práva informačných technológií a práva duševného vlastníctva. Je international fellow na Information Society Law Center na Università degli Studi di Milano a je súčasťou mapy expertov pre etiku a reguláciu umelej inteligencie pri stálej komisii pre etiku a reguláciu umelej inteligencie (CERAI). Od roku 2023 pôsobí ako Of Counsel pre NextGen Legal.
Veronika Fečová
Head of Supply Chain Coordination, Volvo Car Slovakia
Veronika vyrastala v Prešove a po 6 rokoch v Prahe sa presťahovala späť domov. Študovala na Technickej univerzite v Košiciach, Fakulte výrobných technológií v Prešove. Po štúdiu pôsobila na univerzite 5 rokov. Veronika počas posledných 9 rokov pracovala na oddeleniach kvality a nákupu na rôznych pozíciách, najmä v rámci dodávateľského manažmentu. Veronika pracuje v spoločnosti Volvo Cars od roku 2017.
Hakeem Zhu
Obchodný riaditeľ pre východnú Európu, Hikrobot
7 rokov skúseností s čínskym modelom výroby, jeden z prvých pracovníkov spoločnosti Hikrobot, ktorá sa ako poskytovateľ globálnych a produktových riešení špecializuje na strojové videnie a mobilné roboty.
Zameriava sa na IIoT, inteligentnú logistiku a výrobu, sústreďuje sa na vytvráranie ekosystému s otvorenou spoluprácou a poskytovanie služieb zákazníkom z priemyslu a logistiky. Okrem toho propaguje riešenia a vedie inteligentný výrobný proces.
Rečníci z minulých rokov
Sigrid de Vries
Director General, ACEA
Sigrid de Vries zastávala za posledných 25 rokov rôzne pozície v oblasti verejných záležitostí, priemyslu a médií.
Sigrid de Vries je generálnou tajomníčkou CLEPA od roku 2017. V úzkej spolupráci s tímom asociácie a jej členmi sa veľká časť jej každodennej práce sústreďuje na transformáciu smerom k bezpečnej, inteligentnej a udržateľnej mobilite, premietnutie technologických riešení a priemyselnej reality tohto odvetvia do konkrétne politické odporúčania.
Holanďanka Sigrid vyštudovala žurnalistiku v Holandsku a v roku 1994 nastúpila do tamojšieho finančného denníka v Amsterdame. Od roku 1998 zastrešovala politiku EÚ, vnútorný trh a rozširovanie ako korešpondentka EÚ v Bruseli.
Sigrid sa v roku 2002 presťahovala do Berlína v Nemecku, aby informovala o politike, medzinárodných vzťahoch, ekonomike a obchode v krajine. V roku 2006 sa stala riaditeľkou pre komunikáciu a styk s verejnosťou v Európskom združení výrobcov automobilov (ACEA) v Bruseli. Od roku 2012 viedla oddelenie vonkajších vzťahov a komunikácie v CNH Industrial v Turíne v Taliansku ako viceprezidentka a členka riadiaceho výboru regiónu EMEA.
Pred nástupom do CLEPA bola Sigrid generálnou tajomníčkou Asociácie európskeho priemyslu stavebných zariadení (CECE) v Bruseli.
Jeffrey Liker
University of Michigan, Professor of Industrial and Operations Engineering
Dr. Jeffrey K. Liker is Professor of Industrial and Operations Engineering at the University of Michigan and president of Liker Lean Advisors—a network of top-notch practitioners who consult, coach and teach in the Toyota Way. He is author of the international best-seller, The Toyota Way: 14 Management Principles from the World’s Greatest Manufacturer, McGraw Hill, 2004 (26 languages, over 850,000 copies sold), and has coauthored six other books about Toyota: The Toyota Way Fieldbook, 2005, The Toyota Product Development System, Toyota Talent: Developing exceptional people the Toyota Way, 2007, and Toyota Culture: The Heart and Soul of the Toyota Way, 2008. His three newest books published in 2011 are: The Toyota Way to Continuous Improvement, Toyota Under Fire: Lessons for Turning Crisis into Opportunity, and The Toyota Way to Lean Leadership: Achieving and Sustaining Excellence through Leadership Development. His newest book is Developing Lean Leaders at all Levels: A Practical Guide. His articles and books have won eleven Shingo Prizes for Research Excellence and The Toyota Way also won the 2005 Institute of Industrial Engineers Book of the Year Award and 2007 Sloan Industry Studies Book of the Year. In 2012 he was inducted into the Association of Manufacturing Excellence Hall of Fame. He is a frequent keynote speaker and consultant. Recent clients include Caterpillar, Applied Materials, Siemens, Dover Industries, Kraft-Oscar Meyer, Alcatel-Lucent, Hertz, Solar Turbine, Art Van Furniture and Henry Ford Health Systems. He has a BS in industrial engineering from Northeastern University and a PhD in sociology from the University of Massachusetts.
Thomas A. Schmid
prevádzkový riaditeľ, Hyundai Motor Europe
As Chief Operating Officer, Thomas A. Schmid is responsible for setting business direction and overseeing Hyundai’s pan-European sales, marketing and customer service operations. Mr Schmid joined Hyundai Motor Europe in May 2013. Prior to this, he held various senior management roles in the European automotive industry, covering multiple brands and disciplines. He graduated from the University of Vienna as Master of Business Administration, Master of Law and Economics, and Master of Laws, as well as completing further professional and business qualifications in the USA.
Matthias Erb
Head of Holistic User Experience, Volkswagen AG
Dr. Matthias Erb was named Head of Holistic User Experience (HUX) in April 2018. Located in Volkswagen’s headquarters Wolfsburg, Germany, the newly created division is steering the interaction between Technical Development, Design, Product Lines and Sales, in order to ensure the smooth integration of the vehicle into the digital world. The scope of work will gradually extend to the entire model portfolio.
Previously, he served as Chief Engineering Officer for Volkswagen’s North American Region (NAR) since April 2016, and also took over responsibility for the company’s NAR Product Strategy.
Since 2014, in his role as Executive Vice President Dr. Erb has been responsible for the setup of Volkswagen’s North American Engineering & Planning Center in Chattanooga, Tennessee. The center serves as a core entity for engineering related activities of Volkswagen in the region. The establishment of the center is a cornerstone of Volkswagen’s new strategy for the North American market.
Dr. Erb joined Volkswagen Group in 2003 and has held various management positions at AUDI AG and Audi of America. In 2008, he started leading the office of the Chairman of the Supervisory Board of Volkswagen AG in Salzburg, Austria.
Dr. Erb had spent several years as a lecturer for Quality Assurance at the University of Mainz, Germany. He earned degrees in Mechanical Engineering and Economics at Aachen University of Technology as well his PhD in Mechanical Engineering.
Oliver Grünberg
predseda predstavenstva a člen predstavenstva, výroba, Volkswagen Slovakia
Dr. Oliver Grünberg absolvoval štúdium fyziky na Technickej univerzite v Braunschweigu, kde následne získal aj doktorát zo strojárstva. Pre koncern Volkswagen pracuje od roku 1995. V rokoch 2007 až 2009 viedol oblasť výroby vozidiel v závode Volkswagen Group Rus v meste Kaluga. V roku 2010 zastával pozíciu Managing Director a Director Technical Affairs v ŠKODA AUTO India. O dva roky neskôr prevzal zodpovednosť za projekt VGR-GAZ v Nižnom Novgorode. V rokoch 2014 až 2017 viedol odbor plánovania značky ŠKODA AUTO v Mladej Boleslavi. Odtiaľ sa v roku 2017 opäť vrátil do Ruska, kde pôsobil ako technický riaditeľ a zástupca generálneho riaditeľa vo Volkswagen Group Rus v Kaluge. Od roku 2019 je predsedom predstavenstva a členom predstavenstva pre technickú oblasť vo Volkswagen Slovakia.
Sir Jonathan Faull
Chair of European Public Affairs, Brunswick
Sir Jonathan Faull joins Brunswick after a distinguished career at the European Commission working at the highest level on a wide range of policies including competition, justice and home affairs, transport and financial services. As the Commission’s most senior British official his recent roles included Director-General Financial Stability, Financial Services and Capital Markets Union, as well as Director-General of the Task Force for strategic issues related to the UK Referendum.
Jonathan became Director for Competition Policy at the Directorate-General for Competition in 1995, Deputy Director-General in charge of State aid in 1999 and Spokesman and Director-General of Press and Communication in 1999. He was Director-General of Justice and Home Affairs (later Justice, Freedom and Security) from 2003 to 2010 and then Director-General in charge of Financial Stability, Financial Services and Capital Markets Union (FISMA) between 2010 and 2015. Latterly he has served as Director-General of the Task Force for Strategic Issues related to the UK Referendum.
He studied law at the University of Sussex and has an MA from the College of Europe in Bruges. He has been a visiting lecturer at Sciences Po, a visiting fellow of the University of Cambridge Centre for European Legal Studies, a visiting professor at the College of Europe since 2009 and Emeritus Professor of Law at the Free University of Brussels (VUB) since 1989.
He is a visiting Professor at King’s College, London and a member of the boards of the Jacques Delors Institute in Paris and the Centre for European Reform in London. Sir Jonathan has also been named by the University of Sussex as Honorary Professor and Fellow of UKTPO within the Business school, as well as Montague Burton Professor of International Relations at the University of Edinburgh.
Sir Jonathan was knighted in the Queen’s Birthday Honours list in 2017 for services to UK relations with the European Union.
Gary Hamel
Expert na manažment zo Spojených štátov amerických, London Business School
Gary Hamel is one of the world’s most influential and iconoclastic business thinkers. He has worked with leading companies across the globe and is a dynamic and sought-after management speaker. Hamel has been on the faculty of the London Business School for more than 30 years and is the director of the Management Innovation eXchange.
Hamel has written 17 articles for the Harvard Business Review and is the most reprinted author in the Review’s history. His landmark books have been translated into more than 25 languages. His most recent bestsellers are The Future of Management and What Matters Now. In these volumes, Hamel presents an impassioned plea for reinventing management and lays out a practical blueprint for building organizations that are “fit for the future.”
Fortune magazine describes Hamel as “the world’s leading expert on business strategy,” and the Financial Times calls him a “management innovator without peer.” Hamel has been ranked by The Wall Street Journal as the world’s most influential business thinker and is a fellow of the Strategic Management Society and of the World Economic Forum.
Hamel’s groundbreaking concepts such as “strategic intent,” “core competence,” “industry revolution,” and “management innovation,” have changed the language and practice of management in organizations around the globe.
Hamel’s work inside of organizations has been equally pioneering. Highlights include:
- Building one of the world’s first “idea markets” inside a global energy leader.
- Using crowdsourcing to help a European high tech company build a game-changing strategy.
- Orchestrating a comprehensive effort to turn a venerable durable goods manufacturer into one of the world’s most innovative companies.
- Helping a leading Korean company re-engineer its management practices around the principles of openness, community and meritocracy.
- Designing and deploying an online platform that allowed the employees of a top fashion house to share and develop ideas for strengthening their company’s core values.
- Developing innovation tools and platforms that have helped companies around the world de-commoditize mature industries and accelerate growth.
- Running an online “hackathon” in which more than 1,700 senior executives collaborated to reinvent the HR function.
In his work, Hamel has led transformational efforts in some of the world’s most notable companies and has helped to create billions of dollars in shareholder value.
Hamel is one of the world’s most sought-after management speakers on the topics of strategy, leadership, innovation and change.
Rüdiger Lentz
Senior advisor, Rud Pedersen Public Affairs
Rüdiger Lentz začínal ako nekariérny dôstojník v nemeckom Bundeswehri, vyštudoval históriu a politológiu na univerzite v Hamburgu a svoju novinársku kariéru začal ako vojenský korešpondent pre spravodajský magazín Der Spiegel. Začiatkom 80. rokov sa presťahoval do WDR, kde sa stal manažérom redakcie a komentátorom zahraničnej politiky pre prvý národný kanál ARD. Lentz bol potom šéfredaktorom RIAS v Berlíne a neskôr šéfom kancelárie a hlavným korešpondentom pre Deutsche Welle v Bruseli a Washingtone. V rokoch 2013 až 2020 viedol German American Aspen Institute v Berlíne. Bol spoluzakladateľom German American Business Council vo Washingtone, je dlhoročným členom Atlantic Bridge a je členom prestížnej nemeckej rady pre zahraničné vzťahy. Aktuálne pôsobí ako hlavný poradca pre európsku agentúru pre verejné záležitosti Rud Pedersen.
Štefan Rosina
Prezident, MATADOR Group
Štefan Rosina je v súčasnosti prezidentom MATADOR Group a predsedom predstavenstva Matador Holding, a. s. V roku 1984 začal svoju kariéru v Matadore na rôznych pozíciách vo výrobe. Od roku 1985 pôsobil ako vedecký pracovník, technický inžinier na oddelení investícií a riaditeľ odboru technického rozvoja. Od roku 1997 pôsobil ako viceprezident pre rozvoj vedy a techniky, viceprezident pre stratégiu a predseda dozornej rady. V súčasnosti predstavuje významného lídra v celej skupine MATADOR. Snaží sa pripraviť všetky kľúčové aspekty spoločnosti na významné technologické desaťročie.
Alexander Matušek
prezident, Zväz automobilového priemyslu Slovenskej republiky
Vedie vo Volkswagen Slovakia, a.s. oddelenie Vonkajšie vzťahy/ životné prostredie/sociálne služby. V minulosti vo Volkswagen Slovakia zodpovedal za riadenie celej logistiky a pôsobil tiež vo viacerých riadiacich funkciách v rámci koncernu Volkswagen v Portugalsku a USA. Od roku 2018 zastáva počas druhého volebného obdobia funkciu prezidenta Zväzu automobilového priemyslu Slovenskej republiky. V roku 2018 bol zvolený za viceprezidenta Asociácie priemyselných zväzov a dopravy.
Ivan Hodáč
Moderátor, zakladateľ Aspen Institute Central Europe, bývalý generálny sekretár ACEA
Ivan Hodač is a Founder and President of the Aspen Institute Prague. He was Secretary-General of the European Automobile Manufacturers’ Association (ACEA) from 2001 until October 2013. He is the Chairman of the Board at cabinet DN. The Financial Times listed him among the most influential personalities in Brussels politics. Before joining ACEA, he was Senior Vice-President and Head of the Time Warner Corporate office for Europe. Previously he was Secretary-General of the trade organization IFMA/IMACE, Senior Economist at Didier & Associates, and Assistant Professor at the College of Europe, Bruges. He was born in Prague, where he studied mechanical engineering. He completed his education in economics and political science at the University of Copenhagen and the College of Europe in Bruges (European studies).
Martin Koers
Riaditeľ divízie hospodárskej politiky a ochrany životného prostredia, Zväz automobilového priemyslu Nemeckej spolkovej republiky (VDA)
Dr. Martin Koers vyštudoval ekonomiku a obchodnú administratívu v Nemecku a Veľkej brlitánií (Edinburgh). Po tom ako pracoval na oddelení marketingu na Univerzite Muenster (Nemecko), vyučoval ako hosťujúci profesor na Univerzite v Illinois (USA), pred tým ako sa presunul do európskej Ford Motor Company v Cologne. Vo Forde zastával rôzne vedúce pozície pred tým ako začal svoju kariéru v nemeckom Zväze automobilového priemyslu(Verband der Automobilindustrie – VDA) vo Frankfurte a Berlíne ako riaditeľ divízie hospodárskej politiky a ochrany životného prostredia. Súčasne vyučuje na Univerzite Zeppelin vo Friedrichshafene v Nemecku.
Maroš Šefčovič
Podpredseda Európskej komisie zodpovedný za Energetickú úniu
Maroš Šefčovič (1966) je slovenský kariérny diplomat a od 1. novembra 2014 podpredsedom Európskej komisie zodpovedným za Energetickú úniu, kde koordinuje tím 14 komisárov.
V roku 2014 bol zvolený za poslanca Európskeho parlamentu, s najvyšším počtom preferenčných voličských hlasov zo všetkých slovenských kandidátov. V rokoch 2010 -2014 bol podpredsedom Európskej komisie zodpovedným za medziinštitucionálne vzťahy a administratívu. V rokoch 2009-2010 zastával funkciu európskeho komisára zodpovedného za vzdelávanie, kultúru, šport a mládež.
Maroš Šefčoviť pôsobil v rokoch 2004-2009 ako Stály predstaviteľ SR pri EÚ a ako diplomat od roku 2004 v Zimbabwe, Kanade a Izreali, kde v posledných dvoch krajinách pôsobil ako veľvyslanec.
Študoval na Ekonomickej univerzite v Bratislave, na Moskovskom štátnom inštitúte pre medzinárodné vzťahy a v roku 1990 získal titul JUDr. na Právnickej fakulte UK v Bratislave. V rokoch 1990-1991 pokračoval v odbornom štúdiu na Université d´Eté de Perpignan vo Francúzsku a na Hoover Institution Stanfordskej univerzity v USA. V roku 2000 získal titul PhD. z medzinárodného a európskeho práva na Univerzite Komenského v Bratislave.
Vo voľnom čase sa venuje najmä športu, čítaniu a kinu.
Je ženatý a má 3 deti.
Alexander Wortberg
prevádzkový riaditeľ, Jaguar Land Rover Slovakia
Alexander Wortberg je prevádzkovým riaditeľom nového výrobného závodu spoločnosti Jaguar Land Rover, ktorý sa aktuálne stavia v Nitre. Na tejto pozícii zodpovedá nielen za výstavbu závodu, aj za rozbeh výroby.
Predtým pôsobil ako riaditeľ výroby v spoločnosti Qoros Auto, kde zodpovedal za produkciu v automobilovom závode v regióne Changshu v blízkosti Šanghaja. Počas viac ako 20-ročného pôsobenia v automobilovom priemysle pracoval pre spoločnosti BMW, Rolls-Royce Motor Cars a Qoros Auto v Nemecku, Veľkej Británii a Číne. Na predchádzajúcich pozíciách zodpovedal za riadenie veľkých projektov v oblasti stratégie výroby, uvádzania nových vozidiel do výroby, rozbehu výroby, rovnako zastával aj viaceré vedúce pozície v oblasti výroby vozidiel.
Alexander Wortberg je absolventom výrobného inžinierstva na Aachenskej univerzite (RWTH Aachen, Nemecko) a titul MBA získal na univerzite INSEAD vo francúzskom Fontainebleau. Spolu s manželkou a tromi dcérami žije na Slovensku.
Karl-Friedrich Wörsdörfer
Viceprezident pre produktový vývoj HBS, Continental Teves AG
Štúdium strojárstva a technológie vozidiel ukončené v roku 1982.
1982 – 1996: Teves, zodpovedný za brzdové inžinierstvo a vývoj ESC
1996 – 2006: Audi, zodpovedný za brzdový systém, asistenčné systémy vodiča a palivovú nádrž
2006 – súčasnosť: Continental Teves AG zodpovedný za celosvetový vývoj a použitie hydraulických brzdových systémov
Stefan Deix
Riaditeľ, Európska rada pre výskum a vývoj v automotive (EUCAR)
Stefan Deix promoval ako fyzik na Univerzite vo Viedni. Od roku 2015 bol riaditeľom EUCAR Európskeho koncilu pre RnD v Automotive, vývojovej asociácií hlavných európskych výrobcov osobných a nákladných vozidiel. V minulosti bolStefan Deix riaditeľom pre výskum a inovácie v CLEPA (Európska asociácia dodávateľov do automotive) a zastrešoval pracovnú skupinu pre výskum a inovácie. Pred tým pracoval v AIT – Rakúsky technologický inštitút na oddelení mobility. Bol ustanovený výskumným koordinátorom pre Rakúsko, vedúci výskumu dopravnej bezpečnosi a zvolený predseda vývojových koordinátorov vo FEHRL (Fórum európskyh diaľničných výskumných laboratórií). Bol členom pracovných skupín ERTRAC (EU výskumný poradný koncil pre cestnú dopravu) pre cestnú bezpečnosť, e-mobilitu, autonómne riadenie a členom pracovnej skupiny EARPA.
Dietmar Weigt
Predseda predstavenstva, ZF Slovakia
Dr. Dietmar Weigt sa narodil v Bonne (Nemecko) v roku 1968. Je držiteľom titulu PhD. v strojárstve z Ruhr-University Bochum (Nemecko) a titul MBA z University St. Gallen (Švajčiarsko) a RWTH Aachen (Nemecko). Pôsobil na rôznych manažérskych pozíciách v oblasti strojárstva a výroby komponentov pohonných jednotiek a podvozkov v rámci skupiny ZF v Nemecku a na Slovensku. V roku 2014 sa stal členom predstavenstva ZF Slovakia av roku 2021 bol vymenovaný za predsedu. Vo voľnom čase sa venuje rodinnému životu s manželkou, 2 synmi a dcérou, ako aj záhradke a 3D tlači.
Ondřej Kovařík
poslanec Európskeho parlamentu
Ondrej je český poslanec Európskeho parlamentu (zvolený za ANO v r. 2019) v politickej skupine Renew Europe. Je členom výboru ECON a v tejto funkcii je predsedom pracovnej skupiny pre prístup k financiám pre malé a stredné podniky. Zasadá aj v dvoch ďalších výboroch – výbore TRAN a výbore LIBE. Jeho portfólio siaha od dopravy a cestovného ruchu až praktické využitie nových technológií, napríklad tých, ktoré sú založené na umelej inteligencii, alebo širším prístupom a využitím digitálnych financií pre podniky a spotrebiteľov.
Ondrej je hlavným vyjednávačom a hovorcom politickej frakcie Renew Europe a skupiny vo výbore ECON pre trhy v regulácii kryptoaktívnych aktivít. Aktuálne pracuje na návrhu nariadenia EÚ o trhoch s kryptoaktívami. Bol tiež spravodajcom pre Akt o digitálnych trhoch (DMA) vo výbore LIBE. V súčasnej dobe sa tiež zaoberá prípravou niekoľkých legislatívnych návrhov naprieč svojimi výbormi v oblasti zdanenia energií alebo zriadenia Sociálneho klimatického fondu.
Pokiaľ ide o legislatívu, jeho súčasnou hlavnou oblasťou záujmu je digitálny svet, najmä rastúca digitalizácia ekonomiky. V roku 2020 bol spravodajcom za Európsky parlament správy s titulom Digitálne financie: vznikajúce riziká v kryptoaktivách – výzvy v oblasti regulácie a dohľadu v oblasti finančných služieb, inštitúcií a trhov, ktorá obsahovala odporúčania pre Európsku komisiu.
V rámci budovania európskych kapitálových trhov a smerovania k únii kapitálových trhov sa Ondrej zúčastnil vyjednávania viacerých právnych predpisov, viedol prácu Parlamentu na rade politík týkajúcich sa daní, vrátane prvkov nového európskeho režimu DPH, ako je modernizácia pravidiel pre elektronický obchod.
Russell Leslie
výkonný riaditeľ, Jaguar Land Rover Slovakia
Russell Leslie, výkonný riaditeľ Jaguar Land Rover Slovakia, má takmer tridsať rokov skúseností v automobilovom priemysle z pôsobenia v oblasti Manufacturing v Jaguar Land Rover. Svoju kariéru začal vo výrobných prevádzkach, kde postupoval cez pozíciu group lídra, vedúceho výroby a výrobného manažéra v rámci oddelenia výroby, kvality a spustenia prevádzky, neskôr na seniorskú riadiacu pozíciu v rámci Advanced Manufacturing Engineering vo Veľkej Británii.
Má rozsiahle skúsenosti získané z výstavby a zahájenia nových projektov. Bol prvým zamestnancom projektu výstavby a rozbehu výrobného závodu v Changshu v Číne a zodpovedal za jeho spustenie, výrobu a kvalitu. Po návrate do Veľkej Británie niekoľko rokov pôsobil v závode v Halewoode ako technický riaditeľ karosárne, ako aj montáže.
Na Slovensku pôsobí od roku 2017, kam prišiel ako manažér realizácie projektu výstavby a rozbehnutia nitrianskeho závodu Jaguar Land Rover a od februára 2019 sa ujal jeho vedenia
Zdeněk Tůma
Partner, KPMG Česká republika, ex-guvernér Českej národnej banky
Zdeněk je partnerom v spoločnosti KPMG Česká republika, kde vedie poradenstvo v oblasti finančných služieb. V posledných 25 rokoch zastával rôzne pozície vo finančnom sektore. V rokoch 2000 – 2010 bol guvernérom Českej národnej banky, ako aj členom Generálnej rady ECB. Od začiatku deväťdesiatych rokov prednášal na Karlovej univerzite v Prahe. Zdeněk je členom vedeckých a štatutárnych orgánov na viacerých univerzitách. Je členom Českej ekonomickej spoločnosti, ktorej bol prezidentom v rokoch 1999-2001.
Zdeněk is a partner in KPMG Czech Republic where he leads consulting in financial services. He held various positions in the financial sector in the last 25 years. He was the governor of the Czech National Bank in 2000-2010 as well as a member of the General Council of the ECB. He has been lecturing at Charles University since beginning of the 1990s. Zdenek is a member in scientific and statutory boards at several universities. He is a member of the Czech Economic Society, of which he was the president in 1999-2001.
Peter Žiga
Minister hospodárstva Slovenskej republiky
Vzdelanie:
1990 – 1995: Ekonomická univerzita v Bratislave
1991: Kurz pre študentov z východnej Európy pod záštitou Union Bank of Switzerland – St. Gallen, Švajčiarsko
2006 – 2009: Technická univerzita v Košiciach
Profesionálna prax:
2016 – súčasnosť: Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky, minister
2012 – 2016: Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky, minister
2010 – 2012: Národná rada Slovenskej republiky, poslanec
2006 – 2010: Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky,štátny tajomník
Stéphane Bonhommeau
Generálny riaditeľ, PSA Groupe v Trnave
1.marec 2017 Generálny riaditeľ
Výrobné centrum PSA Groupe Slovakia v Trnave
2015 Riaditeľ závodu na výrobu malých úžitkových vozidiel
Závod PSA Groupe v Hordain, Francúzsko
2014 Riaditeľ prevádzky montáže
Závod PSA Groupe v Rennes, Francúzsko
2011 Priemyselný riaditeľ
Závod PSA Groupe v Rennes, Francúzsko
2007 Projektový manažér pre industrializáciu vozidla 508
Závod PSA Groupe v Rennes, Francúzsko
2004 Vedúci výrobnej linky na prevádzkach kvality a montáže
Závod PSA Groupe v Rennes, Francúzsko
1994 Vedúci výrobnej jednotky a skupiny, následne Vedúci technickej skupiny a Zabezpečenia kvality na prevádzkach montáže, lakovne, kvality
Závod PSA Groupe v Aulnay-sous-bois, Francúzsko
VZDELANIE
2004 Inžiniersky diplom z Ecole Nationale des Ponts et Chaussées
2004 Postgraduálne štúdium v oblasti Organizácia a riadenie systémov výroby
Ralf Sacht
Predseda predstavenstva, Volkswagen Slovakia
Jo Leinen
Ex-minister životného prostredia a poslanec Európskeho parlamentu
Jo Leinen študoval právo a ekonómiu v Saarbrückene/Bonne, bol niekoľkoročným právnikom vo Freiburgu, ministrom životného prostredia v Sársku, poslancom Európskeho parlamentu, predseda výborov ENVI a AFCO, predseda čínskej delegácie Európskeho parlamentu, čestný predseda European Movement International (EMI).
David Kříž
generálny riaditeľ, Iveco Czech Republic
David Kříž vyštudoval Právnickú fakultu Univerzity Palackého a absolvoval certifikačný program v odbore obchodné právo na Kalifornskej univerzite v Berkeley. V spoločnosti Iveco (súčasť CNH Industrial group) pracuje od roku 1998 na rôznych pozíciách právneho oddelenia a oddelenia dodržiavania predpisov. David v súčasnosti zastáva pozíciu generálneho poradcu Iveco Group pre Európu a v roku 2020 bol vymenovaný za generálneho riaditeľa Iveco Czech Republic, a. s. David je tiež členom rôznych predstavenstiev spoločností skupiny Iveco.
Rohit Talwar
Fast Future, riaditeľ
A global futurist and founder of Fast Future Research. Rohit works with global business to help them understand and create the future, and is an award winning speaker noted for his provocative content. He advises global firms, industries and governments on how to survive, thrive, spot and manage emerging risks and develop innovative growth strategies in the decade ahead. His interests include the evolving role of technology in business and society, emerging markets, the future of education, sustainability and embedding foresight in organisations. Rohit helps clients understand how mega trends, emerging ideas, new business models, and disruptive developments in science and technology could impact individuals, society, business, industries and government. He currently leads studies on transformative drivers of change for the next decade, science and technology developments over the next forty years, impacts of emerging technologies on the legal sector, human enhancement and the Shadow Economy.
Martin Hrdlička
Vedúci vývoja podvozku a agregátu, ŠKODA Auto
Vedúci podvozku a vývoja hnacieho ústrojenstva v spoločnosti ŠKODA AUTO absolvoval Fakultu strojárstva ČVUT v roku 1992. V roku 2002 získal titul MBA z Pfeifferskej univerzity v Severnej Karolíne a v roku 2006 získal doktorát z Ostravy Technická univerzita
Pracovné skúsenosti:
1992 Mercedes Benz AG, Stuttgart – Výskum / Vývoj úžitkových vozidiel, nákladných automobilov
1993 – 1995 Škoda automobilová a.s.
Design Engineer – špecialista na systémy kontroly trakcie
1995 – 1996 VW AG, Wolfsburg
Špecialista na vývoj podvozkov
Od roku 1996 ŠKODA AUTO a.s., Technický vývoj, oddelenie Vývoj podvozku a agregátu. Od roku 2007 vedúci oddelenia Vývoju podvozku a agregátu.
• Člen Vedeckej rady fakulty strojníckej ČVUT v Prahe
• Čestný člen Komisie štátnych záverečných skúšok (SZZ) ČVUT v Prahe
• Člen Vedeckej rady Výskumného centra Nové technológie ZČU v Plzni
• Člen Odborovej rady Doktorandského študijného odboru Stavba výrobných strojov a zariadení na FS VŠB-TU Ostrava
• Člen Rady bakalárskeho študijného programu Priemyselný manažment Škoda Auto Vysoká škola
• Člen Rady magisterského študijného programu Priemyselný manažment Škoda Auto Vysoká škola
• Člen Akademickej rady Škoda Auto Vysoká škola
• Člen Českej automobilovej spoločnosti
• Člen Hodnotiacej komisie Národný akreditačný úrad pre vysoké školstvo
• Člen Komisie pre problematiku klímy Ministerstva pre vedu, výskum a inovácie
• Člen Rady pre výskum, vývoj a inovácie Ministerstva pre vedu, výskum a inovácie
• Člen Vedeckej rady projektu zdieľaných činností Národné centrum pre informačnú podporu výskumu, vývoja a inovácií
Ján Uriga
Senior Manager for Innovations & Strategic Change Advisory, PricewaterhouseCoopers
Ján Uriga získal PhD. na Ústave experimentálnej psychológie SAV, kde sa zaoberal výskumom a aplikáciou sociálnej inteligencie a rozhodovacích procesov lídrov. Od 2003 do 2009 pracoval ako HR manažér vo verejnej správe a medzinárodných korporáciách.Od roku 2010 sa venuje konzultačným projektom v oblasti strategického riadenia zmien, inovácií, leadershipu a firemnej kultúry. Externe vyučuje na FSEV a vedie MBA modul change managamentu a inovácií pre automotive sektor v spolupráci s viedenskou technickou univerzitou.Od 2018 je leadromExperience Centra v Prahe, ktoré je zamerané na inovácie v oblastí moderných technológií a biznis modelov.
Jay Nagley
R&D Specialist - Automotive Team at the Department for International Trade, UK
Jay has been associated with the car industry since working for Porsche in the late 1980s. Through the 1990s he ran the UK division of a major German consultancy and in 1998 he set up his own consultancy, Spyder Redspy Ltd, providing market analysis, product planning and online services to the car industry. He ran the company until 2014, when he joined the Automotive Sector Team as R&D Specialist.
He now works with UK technology companies to develop their international markets in three key areas: low carbon propulsion, lightweight vehicle structures and connected and autonomous vehicles. He also works with overseas suppliers to increase the amount of R&D they undertake in the UK.
Jonathan Carrier
Viceprezident pre korporátny vývoj, AeroMobil
Christoph Stürmer
Globálny vedúci analytik Autofacts, PwC Nemecko
Christoph Stürmer je globálnym vedúcim analytikom Autofacts, nezávislým kompetenčným a výskumným centrom spoločnosti PwC pre globálny automobilový priemysel. Christoph má viac ako 20 rokov skúseností v automobilovom priemysle v oblasti riadenia produktov a strategického plánovania v popredným OEM a dlhoročné skúsenosti s analýzami a prognózami trhu, ako aj s hodnoteniami stratégie výrobcov.
Jong Hun Kim
Riaditeľ pre vývoj, LG Chem Poľsko
2018 ~ súčasnosť: Riaditeľ pre vývoj, LGCWA
2013 ~ 2017: Výskumný pracovník, Centrum pokročilého vývoja automobilových batérií
2006 ~ 2012: Generálny riaditeľ, Výskum a vývoj batérií
Jan Macek
profesor, Centrum vozidiel udržateľnej mobility, Strojná fakulta, České vysoké učení technické v Prahe
Po štúdiu na ČVUT v Prahe (1972) pracoval 20 rokov v priemyselnom výskume vysoko preplňovaných dieselových a plynových motorov a získal titul Ph.D. v Národnom inštitúte pre strojový výskum v roku 1980. V roku 1982 nastúpil na Českú technickú univerzitu ako lektor, titul DrSc. v roku 1990 a profesor v roku 1993. Od roku 1994 do roku 2016 bol vedúcim katedry automobilovej techniky, bol dekanom Strojníckej fakulty (1997 – 2000) a prodekanom pre výskum a vývoj (2006 – 2017). Zameriava sa na návrh hnacích sústav a motorov a termodynamické optimalizácie založené na kombinovaných experimentoch a simulačných metódach. Je autorom viac ako 20 patentov a viac ako 100 článkov (nedávno publikovaných najmä v SAE Papers and Journals).
Carlos Navas
Strategy Officer, Fuel Cells and Hydrogen Joint Undertaking
Andreas Maashoff
Director Industrial Design & Research, Adient
Simon Garbett
Partner, Squire Patton Boggs
Simon Garbett vedie našu Automotive divízu v Spojenom kráľovstve a zároveň je vedúcim tímu na riešenie sporov v Birminghame. Hlavnými oblasťami sú cezhraničné spory, otázky výroby, dodávateľského reťazca a zodpovednosti za výrobok, najmä v sektore automobilového priemyslu, letectva, výroby a technológií. Simon sa zaoberá širokou škálou sporov, obchodných zmluvných nárokov (vrátane dodávateľských sporov a sporov v dodávateľských reťazcoch), sporov týkajúcich sa zamestnania (porušenie reštriktívnych zmlúv a dôverných informácií), poistných udalostí a pohľadávok z nedbanlivosti, ochrany spotrebiteľa, sporov zo sociálnych médií, korporátnach sporov (vrátane sprenevery, akcionárskych a reklamačných nárokov). Simon je kvalifikovaný advokát. Tiež zastupoval komerčných klientov v početných úspešných mediáciách.
Vincent Abadie
Senior-Expert projektu autonómnych vozidiel, Groupe PSA
Pavel Kysilka
zakladateľ, 6D Academy, ex-guvernér Českej Národnej Banky
Pavel je absolventem Vysoké školy ekonomické. Během let 1986 –1990 pracoval v Ekonomickém ústavu ČSAV.
V letech 1990 – 1991 působil jako hlavní ekonomický poradce ministra pro ekonomickou politiku. V 90. letech zastával pozici viceguvernéra a výkonného guvernéra České národní banky. Byl odpovědný za přípravu a realizaci rozdělení československé měny a zavedení české koruny. V letech 1994-1997 působil jako expert Mezinárodního měnového fondu a podílel se na zavedení národních měn v řadě východoevropských zemí. V 90. letech působil jako prezident České společnosti ekonomické. V roce 2000 začal pracovat pro Českou spořitelnu jako hlavní ekonom, v roce 2004 byl zvolen členem představenstva a od 1. ledna 2011 vykonával pět let funkci generálního ředitele a předsedy představenstva. Třikrát – v r. 2011, 2012 a 2013 – byl vyhlášen Bankéřem roku. Zabývá se ekonomickými, byznysovými a sociálními dopady digitální revoluce.
Je zakladatelem a předsedou správní rady 6DAcademy.
Thomas Hipke
Vedúci odboru ľahkých funkčných konštrukcií, Fraunhofer IWU
Pôsobí dlhodobo ako výskumník na Inštitúte Frauhofer IVV v Nemecku.
Expert v oblasti penenia kovov, plastov vystužených vláknami, hybridných materiálov a dizajnu ľahkých materiálov.
Dae-Sik Kim
Prezident a výkonný riaditeľ, Kia Motors Slovakia
Študoval na Hanyang Univerzite v Južnej Kórei a úspešne promoval z oblasti dizajnu strojov a výrobného inžinierstva. Jeho kariéra s Kia Motors Corporation začala v roku 1985. Po niekoľkých rokoch pokračoval v továrni na výrobu automobilov Sohari ako Riaditeľ výrobného manažmentu. Od roku 2005 začal pracovať pre vedenie Kia motors ako vedúci globálneho výrobného mažnemtu. Pred tým ako sa prišiel do Kia Motors Slovensko, bol riaditeľom tímu korporátneho plánovania v Hyundai motor Group. Vzhľadom na jeho bohatú profesionálnu kariéru, dostal v roku 2017 možnosť využiť skúsenosti v zahraničí na pozícii Prezidenta a CEO Kia Motors Slovakia.
Dušan Valient
Líder technologického centra Adient v Trenčíne
Dušan Valient pôsobí v oblasti automobilového priemyslu v spoločnosti Adient posledných 10 rokov (celkovo 15 rokov v oblasti automobilového priemyslu). V súčasnosti je vedúcim oddelenia PG Complete Seat v technologickom centre v Trenčíne na Slovensku. Svoju kariéru začal v roku 2003 ako mechanický a elektrotechnický inžinier v oblasti výskumu a vývoja, bol zodpovedný za návrh, výrobu a podporu pri spustení globálneho Tier 1 dodávateľa drôtených zväzkov.
V roku 2008 sa Dušan Valient pridal k spoločnosti Adient Slovakia (bývalá spoločnosť Johnson Controls International) do oddelenia Complete Seat, kde jeho úlohou bolo v prvom rade viesť tím, ktorý sa venoval dizajnu sedadiel, taktickému plánovaniu, rozpočtovaniu, testovaniu a spusteniu podpory v závodoch JIT pre francúzske a české OEMs. Uspel a v roku 2016 prevzal plnú zodpovednosť za oddelenie Product Group Complete Seat v technologickom centre Trenčín na Slovensku, so zodpovednosťou za dizajn sedadiel až ore 15 OEMs. Je vedúcim partnerom pre vývoj produktov a podporných funkcií (prototypovanie, testovanie, koordinácia spúšťania atď.) a dohľad nad multikultúrnou pracovnou silou v regióne EMEA a APAC.